Översätt

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation

Kontakta oss

Besök

Baldersvägen 18
182 35 Danderyd 

Telefon / Växel

08-568 916 00

Rektor

Petra Hellström - petra.hellstrom@danderyd.se, 08-568 915 71

Biträdande rektor

Pernilla Sternälv - pernilla.sternalv@danderyd.se, 08-568 916 00

Administratör

Vakant

Förskoleklass Frigg

Inger Ulmgren - inger.ulmgren@danderyd.se - Förskolelärare, 08-568 916 07
Anette Jogeroth - anette.jogeroth@danderyd.se - Förskolelärare
Roland Rådström - roland.radstrom@danderyd.se - Barnskötare
Christina Angberg - christina.angberg@danderyd.se - Fritidsledare

Förskoleklass Freja

Anna Chryssanthou - anna.chryssanthou@danderyd.se Förskolelärare, 08-568 916 12
Stanislava Stojmenovic - stanislava.stojmenovic@danderyd.se - Barnskötare
Bitte Jonsson - bitte.jonsson@danderyd.se - Barnskötare

1A

Erika Adin - erika.adin@danderyd.se - Klasslärare 08-568 916 04
Cecilia Jansson - cecilia.jansson2@danderyd.se - Fritidspedagog
Petter Högsander - petter.hogsander@danderyd.se - Barnskötare

1B

Anna-Karin Ekenståhl - anna-karin.ekenstahl@danderyd.se - Klasslärare, 08-568 916 04
Robin Strand Molina - robin.strandmolina@danderyd.se - Fritidspedagog

2A

Gunilla Hugoson - gunilla.hugoson@danderyd.se - Klasslärare, 08-568 916 10
Jamila Melto - jamila.melto@danderyd.se - Fritidspedagog
Vakant - Barnskötare

2B

Klara Lundgren - klara.lundgren@danderyd.se - Klasslärare, 08-568 916 10
Thomas Gawo - thomas.gawo@danderyd.se - Barnskötare

3A

Yesenia Jonsson - yesenia.jonsson@danderyd.se - Klasslärare 08-568 916 13
Nithyia Abrante - nithyialechumee.abrante@danderyd.se - Fritidspedagog

3B

Annika Jivefors - annika.jivefors@danderyd.se - Klasslärare 08-568 916 13
Lovisa Holmberg - lovisa.holmberg@danderyd.se - Barnskötare
Carina Boivie - carina.boivie@danderyd.se - Barnskötare

Estetiska ämnen

Emil Wallberg - emil.wallberg@danderyd.se - Idrottslärare 08-568 916 54
Annika Lind - annika.lind@danderyd.se - Musik 0736- 620 407
Carina Linderoth - carina.linderoth@edu.danderyd.se - Textilslöjd: Tis-fre 08-568 915 82
Lisbeth Nysten - lisbeth.nysten@danderyd.se - Textilslöjd: Mån
Tommy Andreasson - tommy.andreasson@danderyd.se - Trä- & metallslöjd, 08-568 915 81

Elevhälsan

Eva Olsson - eva.olsson@danderyd.se - Specialpedagog, 08-568 915 98
Malin Bryngelsson Jansson - malin.bryngelssonjansson@danderyd.se - Speciallärare
Ingela Felth Sjölund - ingela.feldtsjolund@danderyd.se - Speciallärare
Birgitta Nordqvist - birgitta.nordqvist@danderyd.se - Skolsköterska, 08-568 915 77
Maria Marchesan - maria.marchesan@danderyd.se - Kurator, 08-568 915 72

Service och administration

Nils-Anders Welander - nils-anders.welander@danderyd.se - Vaktmästare, 08-568 915 73
Maria Rosberg - maria.rosberg@danderyd.se - IT-tekniker & IT-pedagog, 08-568 916 55

Köket

Aaed Alzuhairi - aaed.alzuhairi@edu.danderyd.se - Skolmåltidsbiträde, 08- 568 916 05
Anna Lennholm - anna.lennholm@danderyd.se - Skolmåltidsbiträde

Fritids Åk 1 - Oden

Petter Högsander - petter.hogsander@danderyd.se - Barnskötare, 08-568 916 09
Robin Strand Molina - robin.strandmolina@danderyd.se - Fritidspedagog
Cecilia Jansson - cecilia.jansson2@danderyd.se - Fritidspedagog

Fritids Åk 2 - Loke

Jamila Melto - jamila.melto@danderyd.se - Fritidspedagog, 08-568 916 11
Thomas Gawo - thomas.gawo@danderyd.se - Barnskötare
Simon Lindgren - simon.lindgren@danderyd.se - Fritidspedagog

Fritids Åk 3 - Thor

Nithyia Abrante - Fritidspedagog, 08-568 915 96
Anna Lennholm - Barnskötare
Lovisa Holmberg - Barnskötare
Carina Boivie - Barnskötare